Alüminyum Folyonun Size Zaman Kazandıracak 15 Harika Kullanımı

173

Evet, tahmin edeceğiniz gibi alüminyum folyo birbirinden farklı alanlarda kullanmak için harika bir ürün 😉

Piyasada çok yönlü birçok malzeme var, ancak alüminyum folyo benim favorilerimden biri olmalı. Bariyer olarak, ısı yansıtıcısı olarak, ışık yansıtıcısı olarak ve çok daha fazlası olarak kullanılabilir! Bazen alüminyum folyo kullanmak için özellikle iyi bir fikir buluyorum ve daha sonra kullanmak üzere gizlice saklıyorum. Ama artık kendime saklayamayacağım kadar alüminyum folyo ile ilgili ipucum var! İşte size uzun vadede zamandan, emekten ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacak alüminyum folyoyu kullanmanın 15 yolu! 🙂

1. Esmer Şekeri Yumuşatın

Esmer şekeriniz kaya gibi katı bir topak haline geldiyse, kurtarmak için alüminyum folyo kullanın! Esmer şekeri alüminyum folyoya sarıp fırına verin. Bu folyo paketini 300 derecede 5 dakika pişirin, esmer şekeriniz yumuşacık ve kullanıma hazır olacak!

2. Krema Sıkma Aparatı Yapın

Hiçbir şey kekleri ve cupcakeleri üzerine sıkılmış krema gibi güzelleştiremez. İyi haber, bunu yapmak için bir krema sıkma aparatına sahip olmanıza gerek yok! Kendi tek kullanımlık sıkma poşetinizi oluşturmak için rahatlıkla alüminyum folyo kullanabilirsiniz.

3. Gümüşlerinizi Parlatın

Evinizdeki gümüş eşyalar parlaklığını kaybettiyse, bu parlaklığı geri kazandırmanın kolay bir yolu var! Bir fırın tepsisinin altına bir yaprak alüminyum folyo yerleştirin ve gümüş eşyalarınızı folyonun üzerine koyun. Üzerine da 2 çay kaşığı tuz ve 2 çay kaşığı sodyum bikarbonat serpin. Son olarak, çatal bıçak takımının üstünü geçecek kadar birkaç bardak sıcak su dökün. Gümüşleri 5 dakika bekletin ve ardından çıkarın, durulayın ve son olarak göz alıcı parlaklığın tadını çıkarın!

4. Demir Döküm Ürünlerinizi Temizleyin

Demir döküm tavalarınızdaki huysuz ve inatçı pislikleri temizlemek için yuvarlak bir alüminyum folyo parçası kullanın. (Demir dökümü temizleme ve demir döküm ürünleri  kullanmadan önce yapılan “seasoning” işlemi hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun!)

5. Makasları Keskinleştirin

Makasınız düzgün kesim yapmakta zorlanıyorsa, alüminyum folyo yardımı ile makasları keskinleştirebilirsiniz. Bir parça alüminyum folyo alın ve en az 3 kez üst üste katlayın. Alüminyum folyo üzerinde birkaç kesim yapmak için makası kullanın. Sonuç: Makasınız gözle görülür şekilde daha keskin olacaktır!