Alüminyum Folyonun Size Zaman Kazandıracak 15 Harika Kullanımı

1269

advertisement

Evet, sizin de tahmin edeceğiniz şekilde alüminyum folyoyu birbirinden çok farklı yerlerde kullanmak amacıyla mükemmel bir ürün bu 😉

Çok yönlü olarak piyasada birçok materyal var, fakat alüminyum folyo favorilerimden biri olabilir. Işık yansıtıcısı, bariyer olarak ve ısı yansıtıcısı olarak olarak çok daha fazla alanda kullanılabilir! Bazen alüminyum folyo kullanmak için özellikle iyi bir fikir buluyorum ve daha sonra kullanmak üzere gizlice saklıyorum. Ama artık kendime saklayamayacağım kadar alüminyum folyo ile ilgili ipucum var! İşte uzun vadede emekten, paradan ve zamandan tasarruf yapmanızı sağlayacak alüminyum folyo kullanımının 15 ayrı yolu! 🙂

1. Esmer Şekeri Yumuşatın

Esmer şeker taş gibi kaskatı bir topak şekline geldiyse, bunu kurtarmak için bu alüminyum folyoyu kullanabilirsiniz! Alüminyum folyoyu esmer şekere sarMalayıp fırına atın. Bu alüminyum folyo paketini 300 derece sıcaklıkta 5 dakika boyunca pişirin, çıkardığınızda esmer şekeriniz yumuşamış ve kullanımınıza hazır olacak!

2. Krema Sıkma Aparatı Yapın

Cupcakelerin üzerilerine sıkılmış güzel bir kremadan başka hiçbir şey kekleri güzelleştirmez. İyi bir haberimiz var, bunu yapabilmek için profesyonel bir krema sıkma aletine ihtiyacınız yok! Tek kullanımlık kendi sıkma poşetinizi yapabilmek için rahatlıkla bu alüminyum folyoyu  deneyebilirsiniz.

3. Gümüşlerinizi Parlatın

Evinizdeki sahip olduğunuz gümüş eşyalarınız eski parlaklığını kaybetti ise, parlaklığı geri kazanmanın çok kolay bir yolu mevcut! Bir fırın tepsisi alın ve altına bir parça alüminyum folyo koyun ve gümüşten eşyalarınızı bu folyonun üzerine yerleştirin. Eşyaların üzerine de 2(iki) çay kaşığı sodyum bikarbonat ve 2(iki) çay kaşığı tuz dökün. Son olarak, bu çatal bıçak setinin üstünü kapatacak kadar birkaç su bardağı sıcak su ekleyin. Gümüş eşyaları 5 dakika boyunca bekletin ve sonra çıkarın, durulayın ve göz alıcı o eski parlaklığın keyfini çıkarın!

4. Demir Döküm Ürünlerinizi Temizleyin

Tavalarınız demir döküm ise, inatçı ve huysuz kirleri temizlemek için alüminyum folyonun yuvarlak bir parçasını kullanın. (Demir döküm malzemeleri temizlemek ve bu ürünlerin  kullanımından önce yapılmış olan “seasoning” işlemi konusunda daha fazla bilgiyi buradan okuyun!)

5. Makasları Keskinleştirin

Makasınız eğer düzgün kesim yapma konusunda zorlanıyorsa, bu alüminyum folyo ile makaslarınızı keskin hale getirebilirsiniz. Bir alüminyum folyo parçası alın ve minimum 3 kez üst üste gelecek şekilde katlayın. Bu alüminyum folyo üzerinde makasınızı kullanarak kesim yapın. Sonuç: İşte makasınız görünür şekilde eskisinden daha keskin oldu!

advertisement

advertisement