Her gün zencefil tüketmek i̇çin 10 neden

1255

advertisement

Zencefil, çağlar boyunca sayısız sağlık yararı için saygı duyulan, sevilen, denenmiş ve test edilmiş lezzetli bir baharattır. Eski metinlerde bahsedilir ve insanlığın hatırlayabildiği sürece birçok farklı kültür tarafından ödüllendirilir. Zencefil, kendine özgü lezzetli bir tat ve aromaya sahiptir.

Zencefilin inanılmaz iyileştirici etkileri, onu tıbbi amaçlar için bitkisel gıdalar listemizin en üstüne yerleştirdi. Bununla birlikte, detoksifikasyon ve temizlik için iyi olmasının yanı sıra salataları, tatlıları, fırınları ve meyve sularını lezzetli hale dönüştürebilir.

Zencefilin “süper gıda” olarak nitelendirildiğini birçok kez duymuşuzdur. İçerisinde bolca vitamin içerir, doğal bir antibiyotik, lif ve vücudumuzun faydalanabileceği birçok yararlı içerik bulunur. Fakat zencefil tadını çoğu insan sevmez ve yemeklerde de çok nadir kullanırız. Bu mucizevi gıdayı günübirlik kullanımınız için 10 sebep derledik.

Başlangıcı Zencefil Çayı ile Yapın

Zencefilin yalnız başına baharatlı ve çok güçlü bir tadı vardır, ancak çay ile tadı dengeli ve bir kadar da uyumludur. Sabahları grip için bağışıklık sistemini güçlendirir, enerji verir ve aynı zamanda çok sağlıklı ve lezzetlidir.

Zencefil çayı yapmanın en temel yolu şudur:

Bir miktar taze doğranmış zencefili sıcak suda demleyin.
Bir tatlı kaşığı taze zencefili ince ince rendeleyin.
2-3 su bardağı su ile tencerede haşlayın.
Bir tutam akçaağaç şurubu ve bir sıkma limon ekleyin ve günün tadını çıkarın.

Migrene Karşı Savaşmada Etkilidir

Herhangi bir ilacın asla etki etmediği derecede şiddetli baş ağrısı hissetiniz mi? Muhtemelen bu bir migrendir, bu ağrılar ise zencefil ile çok daha hafifletebilir.

advertisement

advertisement