Otururken bacaklarınızı nasıl tutuyorsunuz? Oturma duruşunuzun kişiliğiniz hakkında söylediği şeylere kulak verin!

2189

advertisement

sitting posture

Oturma pozisyonunuz sizin hakkınızda neler söylüyor?

Genellikle vücut diliniz size kelimelerden çok daha fazla şey söyler. Söz konusu ilişki kurmak olduğunda ise yüksek derecede önem arz eden araçlardan biridir, çünkü birçok duygu sözsüz şekilde karşıya iletilir.

Çoğumuz günlerimizin çoğunu oturarak geçiririz. Günümüzde bütün gün masa başında oturmamızı gerektiren birçok iş var. Oturmak çok fazla düşündüğünüz bir şey değildir. Herkesin normalde yöneldiği oturma pozisyonları vardır.

İşiniz bir masanın arkasında çok fazla zaman geçirmenizi gerektirmiyorsa bile, kanepede, mutfak masasında veya rahat bir koltukta çok fazla zaman geçirme şansınız var.

Beden dili uzmanı ve The Body dahil 18 kitabın yazarı olan Dr. Lilian Glass’a göre, oturma tarzınız çevrenize ve belirli ruh halinize göre değişse de, bir kişinin plopping kalıpları onun kişiliği hakkında çok şey söyleyebilir.

İnsanlar genellikle iletişim halindeyken, ağzından çıkan sözlerden daha fazla şey söyler. Burada önemli olan şey ne söylediğimizden çok, söylediğimizde neler hissettiğimizdir. Hislerimizle ilgili konuşmak biraz zordur, bu nedenle hislerimizi çoğunlukla beden dilini kullanarak karşıya iletiyoruz.

Bu, söylemlerimizin ve onlarla ilişkimizi nasıl kurduğumuzun temelinde yatan bir anlamı olup ya da olmadığını diğer insanlar için netleştirebilir. Bu nedenle beden dili farklı insanlarla iletişim kurarken önem arz eder. Beden dili, çevremizdeki insanlarla ne şekilde ilişki içinde bulunduğumuz ve bize kim olduğumuz hakkında birçok şey söyleyebilir. Otururken her zamanki pozisyonunuz nedir? İşte kişiliğiniz hakkında bu oturma pozisyonu da birçok şey açığa çıkarabilir.

Oturma pozisyonunuz hakkında bilgi edinmeye devam edin.

advertisement